10 اشتباه رایج در چیدمان اتاق نهارخوری

اگر شما هم جز آن دسته افرادی هستید که به دیزاین ، فنگ شویی و دکوراسیون داخلی اهمیت می دهید این مقاله را از دست ندهید .

1_ انتخاب اشتباه شکل میز نهار خوری نسبت به فضای پذیرایی :

اگر اتاق پذیرایی شما به شکل مربع هست بهتر است از میز نهار خوری به شکل مربع و یا گرد استفاده کنید.

و اگر پذیرایی شما مستطیلی است بهتر است از میز مستطیل شکل و یا بیضی شکل استفاده کنید .

استفاده از میز های گرد و یا بیضی به سبب اینکه تعداد صندلی بیشتری را نسبت به میز های گوشه دار به دور خود جای می دهد برای خانواده ها با تعداد جمعیت بیشتر توصیه می شود.

انتخاب میز گرد برای جای بیشتر

بهترین میزان فاصله میز نهار خوری از دیوار 90 سانتی متر توصیه شده است این فضا کاملا مناسب برای جابجایی صندلی در اطراف میز نهار خوری می باشد.

2- استفاده از فرش های کوچک و شلوغ زیر میز نهار خوری : 

استفاده از فرش های کوچک  زیر میز نهار خوری باعث می شود اتاق شما کوچکتر به نظر برسد لذا توصیه ما به شما این است که از فرش هایی متناسب با اندازه پذیرایی تان استفاده کنید با طرحی خلوت که سبب آشفتگی و شلوغ بنظر آمدن چیدمان منزلتان نشود.

3-انتخاب اشتباه پایه های میز نهار خوری : 

همیشه به هنگام خرید میز نهار خوری به این نکته توجه کنید که قرار است پاهای شما و میهمانانتان در زیر میز به راحتی قرار گیرد انتخاب میز ها با پایه هایی ستونی و شبیه تنه درخت باعث می شود نتوانید پاهایتان را براحتی زیر میز قرار داده و یا آن ها را روی هم بگذارید . استفاده از میز هایی با 4 پایه فضای خالی بیشتری در زیر میز برایتان فراهم می کند.

پایه مناسب برای میز نهارخوری پایه نامناسب برای میز نهار خوری

4- انتخاب لوستر نامناسب با شکل میز نهار خوری : 

نورپردازی در خانه و مخصوصا بالای میز نهار خوری یکی از مهم ترین ویژگی های یک دکوراسیون شیک است.

بهترین لوستر برای میز های مستطیلی و بیضی شکل چون طول زیادی دارند لوستر های خطی و افقی می باشد.

انتخاب لوستر مناسب

در ضمن گاهی اوقات استفاده از دو لوستر تکی بجای استفاده از یک لوستر خطی بزرگ توصیه شده است.

مناسب ترین لوستر برای میز های مربعی لوستر های 4 گوش و یا گرد است.

5-عدم رعایت فاصله لوستر تا میز : 

لوستر ها نباید زیادی پایین و یا زیادی بالای میز قرار داشته باشند. مناسب ترین فاصله لوستر تا میز نهار خوری 90 سانتی متر بالای میز است ، رعایت این فاصله سلیقه ای است ولی از نظر طراحان دکوراسیون داخلی این فاصله مناسب ترین فاصله می باشد.

6-هم شکل بودن تمام صندلی های میز نهارخوری : 

یکی از اصول اولیه چیدمان میز نهار خوری توجه به هم شکل نبودن صندلی های میزبان با مابقی صندلی ها است. در هر میز نهار خوری 2 عدد صندلی میزبان وجود دارد که باید با رنگ و یا مدلی متفاوت و در روبه روی هم استفاده شوند . برای انتخاب بهترین رنگ برای میز نهار خوری سری به این مقاله بزنید.

صندلی های یکرنگ

7-اولویت استایل نسبت به راحتی  :

گاهی وقتا بعضی افراد به خاطر اینکه فلان مدل میز و صندلی مد شده آن را خریداری می کنند ولی به راحت نبودن آنها توجهی ندارند همین می شود که پس از مدتی به فکر خرید یک میز و صندلی راحت و در عین حالی زیبا می افتند. امروزه در بازار مدل های زیادی از صندلی و میز های نهار خوری موجود است که علاوه بر راحتی از زیبایی نیز برخوردارند برای دیدن جدید ترین میز های نهار خوری سری به مجموعه دوستان بزنید.

انتخاب صندلی نامناسب

8- عدم استفاده از یک دیوار به عنوان کانون توجه :

شما می توانید یک دیوار کنار میز نهار خوری را با تابلو و یا نقاشی و یا دیوار کوب دیزاین کنید تا آن دیوار به عنوان کانون توجه قرار بگیرد و دیزاین نهار خوری را چمشگیر تر کند. اتفاقا بهترین راه برای تم بخشیدن به اتاق همین دیزاین دیوار می باشد  چرا که نه آنقدر شلوغ می شود که دچار عدم تمرکز شوید و یا انقدر سرد و بی روح.

دیوار تزیین شده

9- زیاده روی در دیزاین روی میز نهار خوری : 

روی میز نهار خوری نباید زیاد شلوغ باشد استفاده از گلدان های بسیار بزرگ و یا تعداد گل های زیاد در یک گلدان می تواند یک پوئن منفی در دیزاین به شمار آید چرا که هنگامی که از گلدانی بزرگ روی میز استفاده می کنید هنگام صحبت کردن به دور میز نمی توان ارتباط چشمی با میهمانان داشت.

همیشه سادگی را مد نظر قرار دهید و از دکوری هایی نظیر شمعدان های کوچک و یا گلدان های میمینال استفاده کنید.

10- استفاده از میز های قدیمی و سنتی فقط بخاطر گران قیمت بودنشان : 

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که وسایل را فقط بخاطر قیمتی بودنشان استفاده می کنید ولی در باطن علاقه ای به آن ها ندارید بهتر است از همین  الان به فکر تغییر باشید . این را بدانید که غیر ممکن است بتوانید خانه رویاییتان را بدون اینکه وسایل آن را دوست داشته باشد بسازید.

میز قدیمی و سنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *