6 آسیب جدی براثرتماشای طولانی تلویزیون

میز تلویزیون به همراه جعبه جادویی روی آن که علاوه بر مزایای خود بر اثر افراط در تماشای آن می تواند آسیب های جدی برای سلامت شما داشته باشد.

قیمت میز تلویزیون

1-دور شدن از جمع خانواده و دوستان و کم شدن روابط دوستانه و اجتماعی

این بحث چه در رابطه با کودکان و یا بزرگسالان تاثیر گذار است با نتایج بدست امده طی تحقیقات انجام شده تماشای بیش از حد تلویزیون باعث دور شدن از جمع خانواده و دوستان و کم شدن روابط اجتماعی می شود و فرد کم کم کمک با فاصله گرفتن از دوستان و اطرافیان خود تنها و گوشه گیر می شود در این حالت ما اگر نمیتوانیم این عادت را ترک کنیم تلاش کنیم تا برنامه یا مستندهایی را که بار آموزشی دارند را انتخاب کنیم.

راه حل:اگر کودک یا میانسال در خانه دارید که به تماشای طولانی مدت تلویزیون عادت کرده است سعی کنیم که به صورت جمعی با آنها به تماشای تلویزیون بپردازیم تا تماشای تلویزیون را تبدیل به کار گروهی و همراهی اعضای خامواده باهم تبدیل کنیم .

2-به تصویر کشیدن نوع دیگری از دنیا و زندگی به صورت غیر واقعی:

فیلم یا مستندهای تخیلی و غیر واقعی باعث اشفتگی فکری در انسان می شود و تاثیرات مخربی بر ذهن ما میگذار مخصوصا اگر کودک باشد چون قدرت درک مسائل را ندارند تاثیرات منفی آن باعث پرخاشگری و عدم کنترل شود.

راه حل:ما میتوانیم با همراه شدن با فزندانمان در هنگام تماشای برنامه های تلویزیونی و توضیح دادن همزمان قدرت درک تفاوت زندگی واقعی و مجازی را برایشان آسان کنیم برای مثال وقتی کودکی شخصیت داستانی را میبیند از ارتفاع زیاد پرش می کند ممکن است درخود به این فکر بی افتد که اون کار را انجام دهد بدون اینکه متوجه خطرات آن شود واین می شود نتیجه الگو برداری نادرست از تماشای فیلم و یا مستند که والدین در این صورت باید دست به کار شوند.

3-کم تحرکی و اضافه وزن:

نشستن پای میز تلویزیون و تماشای طولانی مدت به مرور زمان به دلیل نشستن های مکرر و نداشتن تحرک کافی باعث اضافه وزن و کمر درد می شود که علاوه بر تنبل شدن به سیستم ایمنی بد ننیز به خطر می افتد.

راه حل:برای راه حل این مشکل ما به شما پیشنهاد می دهیم در طی روز علاوه بر فیلم و سریال به تماشای برنامه های ورزشی نیز بپزدازید که بتنواند انگیزه برای ورزش و اهمییت دادن به تغذیه راهم در شما ایچاد کند.

4- استفاده ابزاری از انسان ها برای تبلیغات:

کودکان و نوجوانان این روزها جذب برنامه هایی می شوند که شخصیت فیلم یا سریال در حال آموزش دیدن با اسباب بازی خاص و حرفهای می باشد که این نیز خود باعث ترویج مصرف گرایی می شود .

راه حل:سعی کنیم با فرزاندان خود بازی های شبیه به خرید و فروش یا فروشنده و خریدار تا به صورت بازی آموزش پول و درآمد را یا بگیرند و متوجه شوند اگر چیزی را میخواهند بدست بیاورند باید در ازای آن بهایی بپردازند.

5-تماشای صحنه های خشن و تاثیر آن روی فعالیت مغز:

صحنه هایی مانند دزدی ،خودکشی،جنگ….وموارد نظیر آن موجب پرخاشگری و تاثیرات منفی روی انسانها می گزارد و باعث می شود که اگر انسان درک درستی از تلویزیون و واقعی نبودن آن نداشته باشد احساس کند که دنیا جای ناامنی است و باعث استرس و دلشوره شود.

راه حل:در اینجاوالدین تاثیر بسزایی در انتخاب فیلم یا سریال و یا کارتونهایی که انتخاب میکنند دارند

6-میزتلویزیون و نحوه درست قرار دادن آن در اتاق :

انتخاب یک میز تلویزیون استاندارد باارتفاع درست نسبت به متراژ سقف و اندازه اتاق تاثیر زیادی در این امر دارد ویکی از مهترین لوازم منزل بشمار می آید که علاوه بر تاثیر بر دید ماخواهد داشت در چیدمان و دکراسیون منزل شما هم تاثیر گذار خواهد بود.

راه حل :در قدم اول اندازه تلویزون خود را انتخاب کنید که مهترین مساله است بعد از آن متراژ اتاقی است که تی وی درآن قرار میگیرد و درنهایت سقف اتاق هر چه سقف اتاق کوتاه تر پایه های میز تلویزیون هم کوتاه تر و برعکس هرچقدر سقف بلندتر باشد ما میتوانیم از میزهای پایه بلند استفاده کنیم . درکل باید در انتخاب خود دقت کنیم که چشم اندازمون به تلویزیون سخت نشود.

قیمت میز تلویزیون
میزتلویزیون

 نکاتی برای محافظت از چشم ها در برابر تماشای طولانی مدت تلویزیون باید رعایت کرد:

فاصله تا تلویزیون رارعایت کنیم

محل قرار گرفتن میز تلویزیون در اتاق

خواب کافی،استراحت کردن و فاصله انداختن میان برنامه های تلویزیونی

استفاده از عینکهای مخصوص تلویزیون

متعادل بودن نور اتاق

انتخاب تلویزیون استاندارد

تلویزیون های ال سی دی درگذشته رایج ترین تلویزیون های بازار بوده اند ولی درحال حاضر با آمدن ال ای دی ها محبوبیتشون کمتر شده است از این رو به دلیل شبیه بودن و قیمت مناسبتر هنوز برخلاف قدیمی بودنشون هنوز طرفداران خود را دارند .ال سی دی ها پرتو افشانی دارند و اشعه های نامرئی از خود ساطع میکنند ولی با پیشرفت علم و گذر زمان مقدار آسیب هایشان تقریبا کمتر شده و ما میتوانیم با رعایت فاصله و کم کردن زمان دیدن برنامه های تلویزیونی عوارض آن را به حداقل برسانیم. در ال سی دی ها ما باید مستقیم به صفحه نمایش تلویزیون نگاه کنیم تا تصویر با کیفت ببینیم و در ال ای دی ها این طور نیست از هر زاویه ای نگاه کنیم تصویر واضح است چون دید کسترده تری دارد.

تفاوت اصلی LED و LCD

تفاوت اصلی LED و LCD در این است که LED که مخفف Light Emitting Diode است از دیود برای قرار دادن نور استفاده می کند و تصویری واضح ارائه می دهد. در حالی که LCD که مخفف نمایشگر کریستال مایع است از چراغ های فلورسنت برای قرار دادن نور استفاده می کند.

ال ای دی را می توان به عنوان زیرمجموعه ای از LCD دسته بندی کرد که امروزه به دلیل عمر طولانی، محبوبیت زیادی برای ساخت وسایل الکترونیکی دارد. ال ای دی ها بهترین کیفیت تصویر را ارائه می دهد و همچنین خروجی با وضوح بالایی دارد. یکی از مهم ترین ویژگی های ال ای دی کم مصرف بودن آن است که به همین دلیل مصرف برق کمتری دارد.

تکنولوژی ال سی دی پیش از اختراع ال ای دی استفاده گسترده‌ای داشت. ال سی دی ها اساسا از لوله های فلورسنت برای روشن کردن تصویر استفاده می کند. یکی از ویژگی های اصلی LCD این است که سبک تر از LED است و دارای تعدادی رنگ است.

برای اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کردیم

Advantages and Disadvantages of Television

For a very long time, people have been debating whether television is beneficial to us or not. Some people agree that it’s not bad at all, while others think it’s really bad. Our general population has gotten so used to TV that it is unusual to visit a house without one. We aim to locate a TV and a top-notch media bureau in each place so that we may fully enjoy watching the media.

The children sometimes watch disturbing movies that have an impact on their mental health. They also sit very close to the television, which is bad for their eyesight and prevents the students

from concentrating on their academics, which impacts their education

  1. Inappropriate Visuals for Children

Children may be exposed to visuals that are inappropriate for their age group, adult themes of sex and violence is unreasonably effectively addressed, and they destroy children’s integrity.

Some organisations use TV for adult movies and projects, which have a significant negative impact on society.

  1. : Time Wastage

Since there are so many programmes and movies on TV, some people find themselves watching them for more extended periods of time each day. If people spend a lot of time watching TV, they may get indifferent and even take breaks from their job to stare at the screen

  1. :Influence on Health

Watching too much TV may contribute to stoutness, sleep difficulties, behaviour problems, poor grades, and other health concerns. Up to 12% of TV viewers have an opposing viewpoint on

how much they watch, see themselves as addicts, and feel unable to stop. This suggests that watching TV may be habit-forming.

معایب تلویزیون:

مدت زیادی است که مردم بحث می کنند که آیا تلویزیون برای ما مفید است یا خیر. برخی از افراد موافقند که اصلاً بد نیست، در حالی که برخی دیگر فکر می کنند واقعاً بد است. جمعیت عمومی ما آنقدر به تلویزیون عادت کرده اند که دیدن یک خانه بدون تلویزیون غیرعادی است. هدف ما قرار دادن یک تلویزیون و یک دفتر رسانه ای درجه یک در هر مکان است تا بتوانیم از تماشای رسانه ها کاملاً لذت ببریم.

بچه ها گاهی اوقات فیلم های ناراحت کننده ای را تماشا می کنند که بر سلامت روان آنها تأثیر می گذارد. آنها همچنین خیلی نزدیک به تلویزیون می نشینند که برای بینایی آنها مضر است و مانع از تمرکز دانش آموزان روی تحصیلاتشان می شود که بر تحصیل آنها تأثیر می گذارد.

تصاویر نامناسب برای کودکان:

کودکان ممکن است در معرض تصاویری قرار بگیرند که برای گروه سنی آنها نامناسب است، موضوعات جنسی و خشونت بزرگسالان به طور غیرمنطقی به طور موثر مورد توجه قرار می گیرد و یکپارچگی کودکان را از بین می برد. برخی از سازمان ها از تلویزیون برای فیلم ها و پروژه های بزرگسالان استفاده می کنند که تأثیر منفی قابل توجهی بر جامعه دارد.

اتلاف وقت:

از آنجایی که برنامه‌ها و فیلم‌های زیادی در تلویزیون وجود دارد، برخی از افراد هر روز به مدت طولانی‌تری آن‌ها را تماشا می‌کنند. اگر مردم زمان زیادی را صرف تماشای تلویزیون کنند، ممکن است بی تفاوت شوند و حتی از کار خود استراحت کنند و به صفحه نمایش خیره شوند.

تاثیر بر سلامت:

تماشای بیش از حد تلویزیون ممکن است به تنومندی، مشکلات خواب، مشکلات رفتاری، نمرات ضعیف و سایر نگرانی‌های سلامتی کمک کند. تا 12 درصد از بینندگان تلویزیون دیدگاه مخالفی در مورد میزان تماشای تلویزیون دارند، خود را معتاد می بینند و احساس می کنند که نمی توانند آن را ترک کنند. این نشان می دهد که تماشای تلویزیون ممکن است باعث ایجاد عادت شود.

قیمت میز تلویزیون:

یکی از بازارهایی که واقع در جنوب غرب می باشد که به دلیل دسترسی به مترو و ایستگاه اتوبوس و نزدیک بودن به بازار عبدل اباد تبدیل به یکی از بازارهای پررفت و امد وشلوغ شده است از این رو به دلیل تنوع محصولات و قیمت مناسب مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است . مبلمان دوستان با مدیریت برادران آقامحمدی واقع در نعمت آباد با تنوع کاربالا ا ز جمله لوازم منزل ،تجهیزات ارایشگاهی ،مبلمان،جاکفشی ، میز جلو مبلی ، میز تلویزیون……یکی از فروشگهای واقع در این نعمت آباد می باشد که شما عزیزان میتوانید حضوری و غیر حضوری و یا از طریق سایت خرید خود را انجام دهید و همچنین با ارسال به تمام شهرهای سراسر ایران و کشورهای همسایه در خدمت شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *