مبلمان اداری

10ترفند طلایی  سریع برای کاهش خستگی کارمندان

کاهش خستگی کارمندان مسئله ایست که احتمالا هر کارمندی که ساعت های طولانی را پشت میز می گذراند. برای یک بار هم که شده آن را سرچ کرده است.اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که بواسطه شغلتان ساعت های طولانی بر روی صندلی می نشینید باید به شما بگوییم که مسئله فقط کاهش خستگی نیست ممکن است در صورت رعایت نکردن نکات زیر سلامت ستون فقرات خود را به خطر بیاندازید.

ستون فقرات ما همانند ستون یک ساختمان برای ما عمل  می کند.اگر این ستون دچار آسیب شود کل زندگی ما را تحت الشعاع قرار می دهد. نشستن های طولانی مدت و قرار گرفتن بر روی یک حالت ثابت فرم و حالت ستون فقرات شما را به مرور زمان تغییر می دهد.به همین دلیل امروز در این مقاله از سایت مبلمان دوستان  باهم راهکارهایی را خواهیم آموخت که فرم ستون فقراتمان در هنگام نشستن های طولانی در حالت صحیح قرار بگیرد. انتخاب مبلمان اداری مناسب تا جایی اهمیت دارد که شما سلامتی خود را در گرو آن می بینید. چه بخواهیم و چه نخواهیم ما ساعت های زیادی از روز را بواسطه شغلمان در حالت نشسته هستیم و این نشستن های طولانی همیشه این دغدغه را برای ما ایجاد می کند که چطور می توانیم آسیب های ناشی از آن را تاحدی کنترل کنیم. در این مقاله ضمن معرفی میز و صندلی اداری مناسب راهکارهایی برای سلامتی شما عزیزان آورده ایم. و به مرور زمان موجب کاهش خستگی شما کارمندان عزیز خواهد شد. نگران قیمت صندلی اداری و یا قیمت میز اداری نباشید چرا که ما در فروشگاه مبلمان دوستان برای هربودجه ای مدلی را طراحی کرده ایم .

میز و صندلی اداری استاندارد انتخاب کنید

اولین گام برای کمک به نشستن صحیح خرید صندلی اداری مناسب و در مرحله بعدی خرید میز اداری با ارتفاع مناسب می باشد. اگر تجربه نشستن روی صندلی اداری با کیفیت و بی کیفیت را داشته باشید متوجه خواهید شد که انتخاب صندلی اداری مناسب تا چه اندازه به کاهش خستگی کارمندان کمک خواهد کرد.

حال باید ببینیم صندلی اداری مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

یک صندلی چرخدار می بایست در درجه اول با توجه به اصول ارگونومیک طراحی شده باشد و به شما کمک کند کمر خود را صاف نگه دارید.تکیه گاه صندلی باید به گونه ای باشد که از کمر شما حمایت کند.معمولا این مدل از صندلی ها تکیه گاه شبیه به  حرف s دارند و کمک میکنند تا کمر شما انحنای طبیعی خود را حفظ کند.یک صندلی اداری مناسب می بایست قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد تا کاربر با توجه قد خود و ارتفاع صفحه نمایش، آن را تنظیم کند.

از نظر دسته ها نیز برخی از صندلی های اداری دسته ای متحرک و قابل تنظیم دارند که این امر موجب می شود تا دست شما در هنگام تایپ کردن زاویه مناسب را حفظ کند. و در نتیجه موجب کاهش خستگی کارمندان نیز خواهد شد.

از نظر گردن نیز یک صندلی استاندارد باید برای راحتی گردن شما هم فکری کرده باشد.

در مورد میز مدیریتی مناسب نیز می بایست به گونه ای باشد که شما را مجبور نکند برای کارکردن بر روی آن به ستون فقرات خود حالت c   مانند بدهید.

 خرید صندلی اداری از یک مجموعه معتبر می تواند خیال شما را از استاندارد بودن آن راحت کند.یکی از مراکز معتبری که می توانیم به شما پیشنهاد دهیم فروشگاه مبلمان دوستان می باشد که یکی از مراکز فروش عمده و تک مبلمان اداری، صندلی اداری و میز مدیریت می باشد.

راهکار تشخیص مبلمان اداری ارگونومیک

حال که از اهمیت خرید مبلمان اداری و صندلی اداری و تاثر آن بر کاهش خستگی کارمندان مطلع شدیم باید ببینیم جطور بفهمیم یک صندلی دارای اصول ارگونومیک است.

مطمئنا تمامی فروشندگان مبلمان اداری این ادعا را دارند که محصولاتشان کاملا استاندارد است. در این جا می بایست به عنوان خریدار سوالاتی را بپرسی و مشاهده کنید که صندلی مور نظرتان استاندارد می باشد یا خیر

1.آیا صندلی شما کاملا قابل تنظیم است؟؟

یک محصول اداری ارگونومیک باید با بدن شما سازگار باشد.در صندلی های ارگونومیک اهرم هایی در زیر صندلی تعبیه شده که با هرکدام می توانید قسمتی از صندلی را تنظیم کنید.هرچقدر این امکانات بیشتر باشد قیمت صندلی اداری شما بلاتر رفته و با کیفیت  تر می شود.

2.آیا صندلی شما کاملا راحت است؟

قبل از خرید صندلی آن را تست کنید تا مطمئن شوید که کاملا برای نشستن طولانی راحت است یا خیر.

3. محصول مورد نظر کدام عامل ریسک را کم می کند؟

عوامل ریسک عبارت هستند از حالت بدنی نامناسب، خستگی فیزیکی، سکون، لرزش و فشار زیاد. محصولی که برای کاهش آسیب‌های ناشی از این عوامل طراحی می‌شود، ارگونومیک است.

طرز نشستن صحیح برروی صندلی اداری برای کاهش خستگی

اگرچه خرید صندلی اداری میتواند خطرهای احتمال آسیب به شما را کم کند اما خود شما نیز در هنگام نشستن بر روی صندلی باید نکاتی را رعایت کنید.شاید در ابتدا احساس کنید یک سری از پوزیشن های غلط به کاهش خستگی شما کمک می کند اما این مطلب کاملا غلط می باشد.

• مچ دست‌هایتان  باید مستقیم باشد و به سمت بالا و پایین و یا طرفین خم نشده باشد. و در واقع نباید فشار اضافی و طولانی مدت بر روی هیج یک از اعضای بدنتان قرار بگیرد.

• ران‌ها باید موازی با سطح کف اتاق باشند.

•آرنج‌ها باید اندکی بازتر از ۹۰ درجه باشند.

• زانوها حدود ۲ الی ۳ سانتی‌متر از لبه صندلی جلوتر باشند.

• صفحه نمایش کامپیوتر باید حدود ۴۵ الی ۵۵ سانتی‌متر از صورت شما فاصله داشته باشد. راستای آن نیز با سطح چشم‌ها در یک راستا باشد.

• بهتر است صفحه کلید حدود ۲ سانتی‌متر بالاتر از ساعد قرار گیرد.

از نشستن طولانی مدت برروی صندلی بپرهیزید

ثابت ماندن در هر وضعیتی وقتی طولانی می شود طاقت فرساست.حتی اگر خرید صندلی اداری با کیفیت را در اولویت کار خود قرار دادید و اصول نشستن صحیح رارعایت کردید باز هم نباید ساعت های طولانی برروی صندلی خود ثابت بمانید.متخصصان طب فیزیکی و توانبخشی توصیه می کنند بعد از هر50 دقیقه نشستن، از جای خود برخیزید، اگر شرایطش را دارید چند قدم راه بروید و حرکات کششی انجام دهید اما اگر شرایط قدم زدن ندارید حداقل از جای خود برخیزید و به بدن خود کش و قوس بدهید.

از یوگا و پیاده روی غافل نشوید

اگر ساعت های طولانی می نشینید یعنی کالری کمتری می سوزانید و این در طولانی مدت موجب اضافه وزن و در پی آن بیماری می شود.پس حتما ورزش یا پیاده روی را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

از طرفی ما به شما یوگا را پیشنهاد می دهیم چرا که این ورزش آگاهی شما را برروی تمام عضلاتتان بالا می برد و می تواند نا هنجاری های بدن شما را اصلاح کند.یوگا به شما کمک می کند تنش هایی که در طول روز بر اثر نشستن های طولانی به کمر و ستون فقرات، گردن و دیگر اعضای بدن وارد می شود را کم می کند. و از طرفی به بدن شما این آگاهی را می دهد که در طول روز بهتر بنشینید.در ادامه برخی از تمرینات خوب یوگا را که مخصوص کارمندان می باشد برایتان آورده ایم.

5 حرکت عالی یوگا برای کاهش خستگی کارمندان

بعد از اینکه یک مبلمان اداری با کیفیت خریداری کردید. باید به فکر بهتر کردن سبک زندگی خود باشید.این حرکات به شما کمک می کند تا زندگی سالم تری داشته باشید.

1.حرکت سگ سر پایین

این حرکت یکی از مهم ترین حرکات یوگا می باشد.این حرکت به شما کمک میکند تنش های شانه و پشت پاها را کم کنید.اگر انجام حرکت کامل برای شما سخت بود.میتوانید بر روی پنجه های خود باشید و به مرور کف پاها را بر روی زمین قرار دهید.

2.حرکت کوه

در حرکات یوگا وقتی حرکتی انجام می دهیم که بدن شمارا به جلو هدایت میکند می بایست حرکت بعدی را طوری انتخاب کنید که بدن را به سمت عقب هدایت کند.در واقع همیشه بعد از یک خم به جلو یک خم به عقب انجام می دهیم.حرکت شماره 2 در واقع مکمل حرکت شماره 1 می باشد.

3. حرکت ماهی

ژست ماهی را شاید اگر در ابتدای راه یوگا هستید برایتان دشوار باشد و بهتر است برخی از حرکات را حتما تحت نظر مربی یوگا انجام دهید. ژست ماهی برای کاهش تنش بسیار عالی است و باعث درمان خستگی و کاهش اضطراب می‌شود. برای انجام این حرکت یوگا به فرم نشستن قرار گیرید و دستان‌تان را زیر باسن خود قرار دهید. تعادل خود را به کمک ساعد خود نگه دارید قفسه سینه‌ی خود را بالاتر از شانه‌های خود ببرید و سر خود را به سمت عقب رها کنید. نفس عمیق بکشید و برای ۱۵ الی ۳۰ ثانیه این حرکت را تکرار کنید. انجام این حرکت درد گردن و گلو و سر شما را کاهش می‌دهد و کشش قفسه‌ی سینه نیز باعث باز شدن ریه‌ها می‌شود.

4.رو به جلو ایستادن

خم شدن به جلو یکی از حرکات راحتیست که می توانید انجام دهید.برای انجام هر حرکت حتما از قبل بدن خود را گرم نگه دارید و دقت داشته باشید که اصلا به خود فشار وارد نکنید.هر آسانا را با توجه به توان خود انجام دهید . هرجا احساس تنش کردید یعنی این فشار برای بدن شما زیاد است.به آرامی از هر حرکت خارج شوید..خارج شدن از هر حرکت به اندازه انجم آن مهم است.برایمان مهم است که آسیبی به بدنمان وارد نکنیم.برای انجام حرکت پاها را کنار هم قرار دهید به آرامی بدن خود را به پایین هدایت کنید و تا اندازه ای که انعطاف بدنتان اجازه می دهد پایین بیاید اگر دستتان به زمین نمی رسد کمی زانوهای خود را خم کنید. و سپس به آرامی و مهره به مهره کمر خود را صاف کنید.

5.حرکت گربه

مثل گربه چهار دست و پا شوید.با هر دم تا جایی که ممکن است کمر خود را گرد کنید و گردن را به سینه نزدیک کنید و با بازدم همزمان که نفس خود را به بیرون می دهید کمر خود را مانند تصویر خم کنید.این حرکت را 7 تا 8 بار انجام دهید.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه لطفا اینجا را کلیک کنید.

با مراجعه به فروشگاه مبلمان دوستان می توانید صفر تا صد تجهیزات اداری خود شامل میز اداری ، صندلی اداری ، صندلی کنفرانس و نیم ست های اداری را با نازل ترین قیمت ها خریداری کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *